Happy new year images Happy new year wishes Happy New year 2020

Naujienos

image

Mažinkime oro užterštumą kartu!

Žema oro temperatūra – ne tik išbandymas organizmo imuninei sistemai ar kelių nespėjantiems valyti kelininkams. Oro temperatūrai krentant gerokai žemiau nulio, didėja ir oro užterštumas, kuris priklauso nuo autotransporto, stacionarių taršos šaltinių emisijų kiekio bei miesto infrastruktūros.

Problema yra rimtesnė, nei gali pasirodyti iš pradžių – Pasaulio sveikatos organizacijos skaičiavimu, per metus 2 milijonai žmonių miršta dėl oro taršos, kuri sukelia kvėpavimo takų ligas. Kas labiausiai didina taršą? Tai kancerogeninės medžiagos, išsiskiriančios su transporto išmetamosiomis dujomis. Tarša iš autotransporto sudaro apie 70% visų bendro teršalų kiekio. Automobilių keliama tarša taip pat yra padangų, kelio dangos nusidėvėjimo dulkės, kuro nutekėjimas, garavimas ir triukšmas. Be to, Lietuvoje fiksuojamas oro užterštumo kiekis yra didžiausias Baltijos šalyse.

Remiantis tyrimais, lietuviai kur kas rečiau nei kiti europiečiai yra linkę prisiimti atsakomybę už savo kasdienės veiklos neigiamą poveikį aplinkai ir yra tarp mažiausiai linkusių keisti savo elgseną. Tik suvokiant problemą ir savo veiklos poveikį aplinkai, galime pradėti mažinti savo asmeninio vartojimo taršą. Gyventojai turėtų atsakingai rinktis vairuojamus automobilius bei imti planuoti keliones viešuoju transportu.

Mažeikių autobusų parkas primena, jog miesto autobusų grafikus lengvai ir greitai rasite Google Maps žemėlapiuose, tokiu būdu galėsite tiksliai planuoti savo laiką. Be to, mėnesinis miesto autobusų bilietas moksleiviams kainuoja tik 3,07,- Eu, o tolimojo susisiekimo autobusuose savaitgaliais moksleiviai važiuoja su 40 % nuolaida.
Mažinkime oro užterštumą kartu!

ATSILIEPIMAI

    Vardas *

    El. paštas

    Žinutė

    valentine week 2020 rose day 2020 propose day 2020 chocolate day 2020 teddy day 2020 promise day 2020 hug day 2020 kiss day 2020