Autobusų stoties siuntų tvarkymo taisyklės

image
AUTOBUSŲ STOTIES SIUNTŲ TVARKYMO TAISYKLĖS
 1. 1. Siunta pervežimui priimama tik tvarkingai supakuota, švari ir saugi. Vežti draudžiama – lengvai užsidegančias, sprogstančias, dvokiančias, narkotines, gailias medžiagas, pinigus, asmens dokumentus, suslėgtas arba suskystintas dujas, išskyrus dujas portatyviniuose balionuose, smailius, pjaunančius daiktus, nesuvyniotus arba be apvalkalų šaunamuosius ginklus, daiktus, kurie gali sutepti transporto priemonės apmušalus arba keleivių drabužius, griozdišką bagažą, gyvūnus be taros.
 2. Ant siuntos privalo būti užrašyta: gavėjo – miestas, vardas, pavardė, kontaktinis telefonas, siuntėjo – vardas, pavardė, miestas, kontaktinis telefonas.
 3. Pervežimui priimamos siuntos, sudarytos iš vieno ar kelių paketų, kurių vieno svoris ne didesnis kaip 30 kg. Paketo dydis gali būti ne didesnis kaip 100x50x30 cm arba bendra matmenų suma ne didesnė kaip 180 cm. Sunkesnių siuntų gabenimas įmanomas tik pagal atskirą susitarimą, numatantį siuntos apmokėjimą ir jos atvykimo į paskirties stotį laiką.
 4. Klientas, atnešęs į siuntų skyrių siuntą, sveriančią daugiau nei 10 kg, privalo pats uždėti ją ant svarstyklių, pasvėrus nukelti ir pastatyti ten, kur nurodys siuntą priėmusi darbuotoja.
 5. Didesnės siuntos, nei nurodyta 3 punkte, kurių bendra trijų dydžių (ilgis, plotis ir aukštis)suma ne didesnė kaip 250 cm, o viena kraštinių ne didesnė kaip 70 cm, vadinamos Negabaritinėmis siuntomis. Negabaritinių ir reikalaujančių specialių transportavimo sąlygų siuntų pervežimas yra papildomai apmokestinamas 5,79 € / 20 Lt.
 6. Klientas pilnai atsako už siuntos įpakavimą ir viduje esantį turinį, o taip pat už nurodytus siuntėjo ar gavėjo duomenis, už tai pasirašo siuntos priėmimo dokumente.
 7. Kilus įtarimui dėl siuntos turinio, autobusų stoties kasininkai turi teisę pareikalauti parodyti siuntos turinį.
 8. Siuntėjas gali pasirinkti išsiuntimo iš stoties laiką pagal autobusų stoties kasininkų pasiūlytą išvežimo grafiką. Siunta turi būti pristatyta į siuntų skyrių ne vėliau kaip 30 min. iki norimo reiso išvykimo.
 9. Siunčiant siuntą yra įforminami siuntos dokumentai bei atspausdinami pinigų priėmimo dokumentai.
 10. Klientui atsisakius arba apsigalvojus siųsti siuntą, klientui grąžinama siunta ir jos persiuntimo apmokėjimo pinigai, pasiliekant už aptarnavimą ir dokumentų įforminimą 50% siuntimo sumos.
 11. Klientas turi teisę papildomai apdrausti savo siuntą, mokėdamas 10% mokestį nuo norimos draudimo sumos.
 12. Dėl objektyvių priežasčių negalint pristatyti siuntos į paskirties punktą sutartu laiku, suderinus su siuntėju, organizuojamas jos išsiuntimas kitu autobusu.
 13. Siunta, kuri buvo vežama į tarpinį miestą, neturintį siuntų skyriaus, ir nebuvo laiku atsiimta iš autobuso, yra grąžinama į Mažeikių autobusų stotį. Siuntėjui pinigai už pervežimą nėra grąžinami. O pakartotinis pervežimas atliekamas tiktai iš naujo apmokėjus pagal nustatytą tarifą.
 14. Gautos iš kitų skyrių siuntos atiduodamos tiktai adresatui, arba asmeniui, turinčiam adresato pasirašytą raštišką įgaliojimą. Įmonėms skirtos siuntos atiduodamos tik asmenims, turintiems galiojantį įmonės darbuotojo pažymėjimą, arba įmonės suteiktą įgaliojimą.
 15. Atsiimant siuntą būtina pateiktį asmenybę patvirtinantį dokumentą, kurio duomenys įrašomi į siuntos gavimo dokumentą.
 16. Į skyrių atvežtos siuntos nemokamai saugomos vieną kalendorinę dieną, įskaitant ir šventines dienas. Už kiekvieną kitą kalendorinę dieną, saugant siuntą, imamas 0,29 € / 1 Lt mokestis.
 17. Neatsiimtos siuntos skyriuje saugomos 20 dienų. Vėliau siuntos grąžinamos į siuntėjo stotį.
 18. Apmokėjimas galimas grynais arba pavedimu, sudarius sutartį.
 19. Siunčiant atskirai supakuotus daiktus, už kiekvieną mokama atskirai.

ATSILIEPIMAI

Vardas *

El. paštas

Žinutė